Sitemize HoşgeldinizBaşkanYatırım ve ProjelerimizİletişimFoto GaleriBasın
   

 

Güncel Duyuru ve Haberler

 

Belediyemiz ekiplerince ilçemizin ara sokaklarında kar küreme çalışmalarımız devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni yıla girerken belediyemizin yaptırmış olduğu takvimlerin 57 mahallemize dağıtımı yapılmıştır. Yeni yılda sağlık, huzur ve esenlikler dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. ULUSLARARASI KALECİK KARASI BAĞ BOZUMU KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ

 FESTİVALİMİZE DAVET

     Her Yıl Geleneksel Olarak Düzenlenen Kalecik Karası Bağ Bozumu Kültür Ve Turizm Festivali Bu Yıl Onuncusu 18-21 Eylül 2014 Tarihleri Arasında Düzenlenecektir

    Birbirinden Ünlü Sanatçıların Katılımlarıyla Gerçekleştirilecek Olan Festivalimize Tüm Hemşehrilerimiz Davetlidir.

   Kalecik Belediye Başkanı Sayın Filiz Ulusoy Bu Yılki Yapılacak Festivalin Diğer Festivallerden Daha Çok Etkinlik Ve İçeriğin Olduğunu  Belirterek Kalecik Tarihinde İlk Kez Böylesine Büyük Festival Olacağını Dile Getirdi.

   Festival Boyunca Her Gün Farklı Bir Temanın İşleneceği Ve İlçemize Dışardan Gelen Misafirlerimizin Aynı Zamanda İlçemizin Tarihi Ve Kültür Yapısını Görme Ve Tanıma İmkanlarının Olacağını Ve Gelen Misafirlerle Birlikte İlk Kez Kalecik Karası Bağ Bozumu Etkinliklerine Katılacaklarını Belirtti.

   Sayın Ulusoy, Geçmişi M.Ö. 3500-4000 Yıllarına Dayanan Kalecik İlçesi, Hititler, Frigler, Likyalılar, Persler, Roma Ve Osmanlı İmparatorluklarına Ev Sahipliği Yapmıştır. İlçemizin Çok Geniş Tarihi Geçmişi Bulunmaktadır. Camileriyle, Türbeleriyle, Hamamlarıyla, Çeşmeleriyle, Tarihi Evleriyle Tarihe Tanıklık Yapan Kalecik Bunun Yanında Uluslararası Kaliteye Sahip Kalecik Karası Üzümü İle De Uluslar Arası Bir Üne Sahiptir. Kaleciğin Tarihi Ve Doğal Zenginliklerini Tüm Dünyaya Tanıtmak Görevi De Hepimizin Ortak Sorumluluğudur. 1928 Yılında Türk Hava Kurumuna Kalecik İsmiyle Bağışlanan Uçak Kaleciklilerin Vatanına Ve Türk Kültürüne Sahip Çıktıklarının Göstergesidir.. Festivalimizin Diğer Olumlu Yönünden Bir Tanesi De Medeniyetler Arasındaki İletişimi Sağlamak Ortak Kültürlerini Ön Plana Çıkmasını Sağlama, İlçemize Döviz Girdisini Oluşturmak Ve İstihdamı Sağlamaktır. Kalecik Karası Üzümlerinin, Ülkemiz Ve Dünya Çapındaki Haklı Ününü Ekonomik, Sosyal, Kültürel Ve Ticari Anlamda İlçemiz, İlimiz Ve Ülkemiz Adına Doğru Kullanmak Ve Tanıtım Etkinliklerinde Daha Ön Plana Çıkarmak Hepimizin Ulusal Görevidir. Bu Nedenle Bizlere Düşen Görevde De İsmini Aldığı Kalecik Karası Üzümünün Tekrar Dünyaya Tanıtılmasıdır’ dedi..

 

 

 

 

 

 

 

 

ANONS CİHAZLARI YENİLENİYOR...

KALECİK BELEDİYESİ, MERKEZ VE MAHALLELERİNDEKİ TELSİZ ANONS ALICILARINI YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

     

 

 

PERSONELE İFTAR YEMEĞİ

Belediyemiz tarafından organize edilen iftar yemeğine belediye çalışanları, Kalecik ASKİ personeli ve Kalecik Büyükşehir Fen işleri çalışanları katılmışlardır. İftar yemeğinin ardından Kalecik Belediye Başkanı sayın Filiz Ulusoy yaptığı konuşmasında katılımlarından dolayı bütün personele ve büyükşehir çalışanlarına teşekkür ettiğini ayrıca belediyemiz araç parkına yeni kazandırılan araçlarla ilgili bilgi verdi. Bu araçların zabıta, belediye hizmetleri ve temizlik hizmetlerinde kullanılacağı ileriki zamanlarda araç parkının daha yeni araçlarla donatılacağını böylece halka daha iyi hizmet vereceğini belirtti.

Başkan Ulusoy Bakanlıkların ve Büyükşehir Belediyesinin ilçemize yaptığı ve yapacağı hizmetler hakkında geniş kapsamlı bilgi vererek bugünün Kadir Gecesi olması münasebetiyle tüm personelin Kadir gecesini kutlayarak nice ramazanları birlik ve beraberlik içerisinde geçirmemizi diledi

 

 

BAŞKANIMIZIN GÜNLÜK PROGRAMI

 

18.06.2014 ÇARŞAMBA   
10:00 AK PARTİ KADIN KOLLARI YENİ YÖNETİMİNİN VERDİĞİ KAHVALTI PROGRAMINA
 İL KADIN KOLLARI BAŞKANI YILDIZ KARA İLE BİRLİKTE KATILIM
12:00 YENİÇÖTE KÖYÜNE, FEN İŞLERİ VE ASKİ İLE ZİYARET
15:00  DEVLET SU İŞLERİNDEN GELEN YETKİLİLERLE ULUDERE BARAJI İLE İLGİLİ TOPLANTI  

 

 

BELEDİYEMİZİN GÜNLÜK ALAN ÇALIŞMALARI
18.06.2014 ÇARŞAMBA   
ALİBEYLİ MAHALLESİNDE BELEDİYEMİZE AİT KEPÇE İLE YOL YAPIM ÇALIŞMASI YAPILMAKTADIR. 
ÇİFLİK MAHALLESİNDE BELEDİYEMİZE AİT GREYDER İLE ARAZİ YOLU ÇALIŞMALARI YAPILMAKTADIR. 
KUYUCAK MAHALLESİNDE ASFALT EKİBİ ASFALTLAMA ÇALIŞMASI YAPMAKTADIR.